Přemýšlíte nad tím, jaké sportovní aktivity jsou vhodné pro vaše dítě?

Přemýšlíte nad tím, jaké sportovní aktivity jsou vhodné pro vaše dítě?

3.8
(38)

Přemýšlíte nad tím, jaké sportovní aktivity jsou vhodné pro vaše dítě?

Většina rodičů ví, že pohyb a sportovní aktivity jsou důležité nejen pro dospělé, ale i pro děti. Občas si však s výběrem sportovních kroužků či aktivit pro své ratolesti nevědí rady. Důležitá je i otázka, kdy se sportem začít?

Většina dětí pohyb miluje a když se spojí se zábavou, je to o to lepší. Čím je díte starší, tím podnětnější prostředí potřebuje. Pokud tedy přemýšlíte nad sportovním kroužkem, volte zpočátku takový, který je blízko vašeho bydliště a kde se vaše ratolest bude setkávat se svými vrstevníky. Vzhledem k tomu, že pohybový vývoj každého dítěte se ubírá vlastním tempem, je potřeba i na tento fakt brát ohled.

Chcete-li, aby se vaše dítě věnovalo jakémukoli druhu sportovní činnosti, buďte mu příkladem.

Který věk je vhodný pro začátek sportovní činnosti?

Ideální je začít s pravidelným pohybem co nejdříve. Může to být již od jednoho roku dítěte. V současné době pohyb s dětmi nabízí celá řada sdružení a klubů a většinou bývají spojeny s písničkami a tancováním.

Malé děti většinou již velmi brzy projevují tendence k určitým sportovním činnostem. Některé milují vodu, jiné se jí naopak bojí. Některé děti milují kolektiv, což je předpoklad pro sportovní aktivity skupinové. Jiné se kolektivu naopak straní.

Mějte vždy na paměti, že sportovní aktivity mají být zábavou, nikoli nutnou povinností a že není dobré děti nutit do něčeho, co pro ně není příjemné. Sportovní aktivity mají pomoci dětem zvýšit fyzické a psychické dovednosti, mají podpořit jejich vývoj a obratnost. To jsou důležité faktory, kterými by se měl každý správný rodič řídit.

Bez pravidelného pohybu navíc hrozí celá řada zdravotních obtíží, mezi něž patří především obezita či obtíže spojené s pohybovým aparátem.

Líbil se Vám tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku to ohodnoťte!

Průměrné hodnocení 3.8 / 5. Počet hlasů: 38

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Google+ Linkedin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

*

*