Víte, jaký vliv mohou mít digitální technologie na vaše děti?

Víte, jaký vliv mohou mít digitální technologie na vaše děti?

4.1
(40)

Víte, jaký vliv mohou mít digitální technologie na vaše děti?

Současná dětská generace bývá velmi často obklopena celou řadou digitálních technologií, které umí již od velmi útlého věku velmi dobře ovládat. Digitální technologie se stávají běžnou součástí jejich každodenního života. Přemýšleli jste nad tím, zda a jaký dopad by mohly mít nejen na jejich zdraví, ale také na správný vývoj a psychiku?

Digitální technologie a malé děti

Pro děti do pěti let je toto období klíčové a to především pro rozvoj kognitivních funkcí. V tomto období se učí poznávat a pojmenovávat předměty všedního a reálného života, rozvíjejí řečové a komunikativní dovednosti a kompetence. Je tedy potřeba, aby si povídaly s rodiči. Jestliže děti používají tablet či mobilní telefon pravidelně, již od útlého věku, nejen, že mají chudší slovní zásobu, která se soustřeďuje pouze na termíny, jež souvisejí právě s digitálními technologiemi a virtuálním světem, ale navíc si mohou vypěstovat závislost na tomto druhu zábavy již od velmi útlého dětství.

Velký problém je i internet

Svět internetu nezná hranice, není ničím omezený a malé děti se tak mohou velmi snadno dostat k obsahu, který pro ně není v žádném případě vhodný. A  nejsou to jen stránky s tematikou pornografickou, ale i s obsahem agresivním nebo kriminálním. Postačí pouze mobilní telefon či tablet zapůjčený rodiči a několik málo kliknutí.

Další dopady

Mezi další negativní dopady patří vznik a rozvoj obezity, poruchy učení nebo třeba snížení sebevědomí. Pokud děti často používají digitální technologie, chybí jim pohyb na čerstvém vzduchu, což je jedna z příčin vzniku obezity. Děti školou povinné často provozují multitasking, který vede k neefektivní přípravě do školy. Díky falešným profilům na sociálních sítích mají často zkreslenou představu o svých vzorech, což vede k snižování jejich sebevědomí.

Líbil se Vám tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku to ohodnoťte!

Průměrné hodnocení 4.1 / 5. Počet hlasů: 40

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Google+ Linkedin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

*

*