Učení se cizím jazykům v dětství je velmi důležité. Kdy s ním začít?

Učení se cizím jazykům v dětství je velmi důležité. Kdy s ním začít?

4.4
(8)

Učení se cizím jazykům v dětství je velmi důležité. Kdy s ním začít?

V současné době je znalost cizích jazyků velmi důležitá. Pokud chceme, aby si naše děti našly dobrou práci, je potřeba je k těmto dovednostem vést již od malička. Výhodu mají děti, které vyrůstají ve dvojjazyčné rodině. Co však ty ostatní?

Celá řada studií poukazuje na fakt, že podpora a rozvoj jazykových dovedností u dětí již od raného věku představuje benefity i pro jiné studijní oblasti. Patří mezi ně především dovednosti verbální a matematické. Dále se ukazuje, že tyto děti mají i lepší kulturní cítění, lépe se přizpůsobují novým změnám, jsou otevřenější novým podnětům a snáze uzavírají nová přítelství a to i v cizích zemích, kde se snáze orientují.

Kdy je vhodná doba pro začátek výuky?

Celá řada odborníků zastává názor, že výuka cizích jazyků by měla být započata ve věku 6 let, kdy jsou děti otevřené novým podnětům a zkušenostem, lépe si v tomto období osvojují výslovnost a lze je snáze motivovat.

Škola hrou

Možná si nyní říkáte, že je to fráze, opak je však pravdou. Pro  výuku jsou vhodné cizojazyčné hry, básničky nebo písničky, které mají daleko větší efekt, než nějaký dril nad knihou. A proč? Pokud bude pro děti učení zábavou, vzbudíte v nich přirozenou touhu po dalších znalostech. Hádanky, básničky a písničky podpoří rozvoj výuky cizího jazyka. Jako vhodnou pomůckou, ovšem v omezeném čase, může být i moderní technologie, jež poskytne zajímavé hry či aplikace.

Výuka jen ve škole nebo i mimo ni?

Přestože výuka cizích jazyků probíhá dnes na všech školách, je potřeba pravidelnost. Znalosti a dovednosti, které děti získávají během výuky cizích jazyků, také závisejí na formě, kterou se výuka ubírá. Chcete-li, aby vaše dítě daný cizí jazyk dokonale ovládalo, je na zvážení, zda jeho výuce nevěnovat i čas mimo školu. Dobrým pomocníkem může být rodilý mluvčí. Řada z nich má s výukou jazyka bohaté zkušenosti a výuku koncipuje jinak, než je ta školní.

Líbil se Vám tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku to ohodnoťte!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasů: 8

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Google+ Linkedin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

*

*