Připravte dětem ideální prostor pro učení

Připravte dětem ideální prostor pro učení

4.6
(46)

Připravte dětem ideální prostor pro učení

Pokud máte doma školáka a je jedno, zda jde do školy poprvé či nikoli, je potřeba mu připravit vhodný prostor, který bude určený pro školní přípravu.

Základ tvoří psací stůl

Pokud chcete pořídit psací stůl nový, volte takový, který bude výškově nastavitelný. Samozřejmostí jsou zásuvky či police u stoly, do nichž si dítě ukládá školní pomůcky, sešity a učebnice, které zrovna nepotřebuje. Předejdete tak jejich hromadění na pracovní desce stolu.

Ke stolu je vhodná ergonomická židle se sedákem, který se dá nastavit jak na výšku, tak i na šířku. Područky u židle by měly dobře podpírat bederní část páteře.

Je dobré zakoupit i gymnastický míč či židli s labilním sedátkem. Jsou to skvělí pomocníci, kteří zabrání přetěžování páteře při sezení na židli. Sezení na míči zatěžuje páteř dynamicky, takže sezení na něm bude vlastně jako malé cvičení.

Na stůl je potřeba umístit osvětlení. Ideální volbou je kloubová stolní lampa.

Stůl umístěte pod okno nebo vedle něj tak, aby si dítě nestínilo. Pamatujte na to, že by měl být umístěný dostatečně daleko od hrací části místnosti. Především v případě, pokud dětský pokoj obývá ještě mladší sourozenec.

Máte-li v pokoji dostatek prostoru, můžete pořídit stůl rohový. Pokud naopak prostor postrádáte, dobrou volbou může být stůl, který se dá po učení sklopit a zavřít a v jehož částech se nacházejí integrované úložné prostory.

  • Stolní pravidla

Pracovní deska stolu by měla být ve výšce 70-75 cm.

Důležitá je dostatečně velká pracovní plocha. Musí se na ní vejít potřebné sešity a učebnice a starším dětem také počítač či notebook.

Pokud pro školní přípravu dítě používá počítač, je potřeba, aby klávesnice a monitor byly umístěné v jedné ose. Zabráníte tak zbytečnému otáčení a zatěžování dětské páteře.

Jestliže je dítě menšího vzrůstu, je ideální, pokud lze výšku stolu upravovat podle potřeby.

Líbil se Vám tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku to ohodnoťte!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasů: 46

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Google+ Linkedin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

*

*