Postele z masivu  – dětské modely

Postele z masivu – dětské modely

0
(0)

Postele z masivu  – dětské modely

Nabídka dětských lůžek je rozmanitá. V obchodech jsou prezentovány:

  • dětské postýlky (klasické, houpací židle, ohrádky);
  • nábytek pro dospívající (jednolůžkové, patrové modely, loftové postele).

Klasické modely pro kojence mají jednoduchý design, stěny lamel, nastavitelné dno. Houpací křesla mají speciální běžce nebo speciální kyvadlový mechanismus (podélný příčný). Populární jsou modely transformátorů, u kterých je zajištěno zvýšení lůžka v důsledku odstranění některých prvků: bočních zad nebo polic. Pro děti jsou k dispozici dětské postýlky, převlékací místa, malá komoda. Bílý nábytek pro nejmenší je kouzelný, návrhy jsou povětšinou s baldachýny.

Mezi oblíbené možnosti patří:

  • patrové postele se zásuvkami, žebříky, římsy, se speciální matrací, které vám umožní pohodlně uspořádat dětská místa na spaní a zároveň racionálně využívat prostor v místnosti;
  • postele pro dospívající děti mají odlišný design. Materiál pro ně je borovice, bříza, zřídka smrk. Existují modely ve formě domu, kde je lůžko nahoře a dole je volný prostor pro plochu nebo hru. Nábytek je požadován tam, kde jsou vestavěné prvky dole: skříňka, pracovní plocha a police na hračky.

Uspořádání schodiště může být také odlišné:

  • standardní, namontované na boku s příčníky;
  • připojené, se zásuvkami na prádlo nebo hračky.

Měkké dřevo není pro takový nábytek vhodné, je potřeba tvrdší dřevinu, která vydrží zátěž a nedeformuje se.

Existuje klasifikace ložnicového nábytku podle typů podkladů:

masivní – štít je nainstalován na podpěrách nebo nohách. Méně vyhledávaný model, protože takové dno se může ohýbat, nedochází ani k ventilaci matrace;

stojan – je rám, ke kterému jsou v určité vzdálenosti připevněny lamely. Lamely jsou namontovány ve speciálních držácích a díky přítomnosti mezer je zajištěno větrání;

zvedací mechanismus – jedná se o modely, u nichž se pomocí plynového výtahu zvedá základna a uvnitř je box na prádlo, ložní prádlo.

Všechny tyto druhy stále mají poddruhy, takže při nákupu musíte vždy zvážit všechny nuance. Například základny s kolejnicemi mohou mít speciální tlumiče nárazů, které snižují zatížení matrace. Modely se zásuvkami pod matrací jsou skvělou volbou pro malé plochy, dokážou ušetřit místo. Zásuvky mohou být jak stacionární, tak posuvné.  

Líbil se Vám tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku to ohodnoťte!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Google+ Linkedin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

*

*