Podpořte vzdělávání svých ratolestí pomocí kreativních hraček a her

Podpořte vzdělávání svých ratolestí pomocí kreativních hraček a her

4.4
(46)

Podpořte vzdělávání svých ratolestí pomocí kreativních hraček a her

Pokud máte doma děti, víte, že je potřeba jim vhodně vybavit dětský pokojíček. Ten poslouží dobře pouze v případě, že jej vhodně vybavíte. Každé dítě však zajímá jiný druh činností a dává přednost jiné zábavě a jiným hračkám. Někdy proto trochu trvá, než přijdete na to, co baví právě vaše ratolesti, ale stojí to za to. Některé druhy vybavení či hraček jsou však univerzální.

Kreativita je velmi důležitá

Každé dítě rádo maluje či kreslí. Současná nabídka aktivit, které tyto činnosti podporují, je poměrně široká. Může to být třeba tabule na křídy či magnetická tabule se speciálními fixami. Velmi oblíbená je i popisovatelná tapeta, která se přilepí přímo na zeď.

Malé děti milují dřevěné kostky, jednak jsou barevné a nabízejí celou řadu různých tvarů i velikostí, ale také podporují rozvoj motoriky, barevného vnímání a logického uvažování. Větším dětem můžete pořídit kostky vědomostní, díky nimž si mohou procvičovat písmenka nebo číslice.

Široké možnosti kreativní tvorby nabízí i plastelína. Ta podporuje rozvoj především jemné motoriky, která je důležitá pro celou řadu dalších činností. Dneska již není plastelína jen různě barevná hmota. Může mít i neonové barvy, třpytivé flitry nebo celou řadu dalších zajímavých doplňků.

Pokud máte děti starší, pořiďte jim vědomostí kartičky, kvízy nebo rébusy.

Velký potenciál nabízí i podlaha, kterou můžete vybavit zajímavými podlahovými hrami, pro malé děti jsou pak určené speciální podlahové krytiny nebo hrací podložky. Velmi oblíbené jsou pěnové puzzle z celou řadou zajímavých motivů. Kluci milují autodráhu, kterou si mohou sami postavit, děvčatům zase můžete pořídit třeba stáj s koníky, o které se budou starat.

Hry z reality

Velmi oblíbené jsou i hračky, které napodobují svět dospělých. Děvčata ocení miniaturní kuchyňku s kompletní výbavou, kluci zase milují dílnu, v nímž mohou montovat. Pořídit jim můžete jednotlivé druhy nářadí nebo třeba celý pracovní ponk.

Líbil se Vám tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku to ohodnoťte!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasů: 46

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Google+ Linkedin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

*

*