Víte, jak pomoci dětem zlepšit známky ve škole?

Víte, jak pomoci dětem zlepšit známky ve škole?

4.4
(55)

Víte, jak pomoci dětem zlepšit známky ve škole?

Pokud mají vaše děti dosahovat ve škole dobrých výsledků, je potřeba jim připravit pro učení vhodné prostředí,  na nějž má vliv celá řada různých faktorů. A nepatří mezi ně pouze správné vybavení dětského pokoje.

Důležitá je aktivita

Řada výzkumů prokázala, že fyzická aktivita podporuje tvorbu nové slovní zásoby. Pokud tedy chcete, aby si vaše děti snadněji zapamatovaly nové informace a poznatky, podporujte je v každodenní fyzické aktivitě.

Učení by nemělo být pasivní. Mozek je orgán, který se učí pomocí interakce, co si děti mohou vyzkoušet nebo ověřit na „vlastní kůži“, to si lépe zapamatují.

Vhodná strava

Teď si asi říkáte, jak by mohlo jídlo ovlivnit dobré známky ve škole? Ale to to tak. Pokud dětem poskytnete správnou stravu, bude mozek fungovat mnohem lépe. Výživné potraviny nejen dodají tělu potřebnou energii, ale také podpoří činnost mozku. Dobrá a kvalitní výživa také dodává dobrou náladu, která pozitivně ovlivňuje procesy zapamatování. Nevhodné a méně zdravé potraviny je oproti tomu zpomalují. Dávejte dětem do školy svačiny, které jsou bohaté na obsah bílkovin a doplňte je o ořechy a ovoce, především to, které obsahuje vitamíny řady B, C a E. Strava by měla být pestrá a čerstvá, bez zbytečných konzervantů, různých dochucovadel a barviv.

Velmi důležité jsou i sacharidy, které jsou obsažené v celozrnném pečivu, těstovinách, bramborách nebo rýži.

Hra na hudební nástroj

I tato činnost může pomoci k lepším školním úspěchům. Hra na hudební nástroj učí disciplíně, trénuje motoriku a souhru jednotlivých soustav a v neposlední řadě podporuje paměť.

Kvalitní spánek

Nedostatečný a nekvalitní spánek má velmi negativní vliv nejen na paměť, ale i na kreativitu, zdraví a množství energie. Pokud je dítě dostatečně odpočaté, podá školní výkon daleko lepší, dostává lepší známky a má lepší náladu, než takové, kterému chybí dostatek spánku.

Líbil se Vám tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku to ohodnoťte!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasů: 55

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Google+ Linkedin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

*

*