Máte doma vzdorovité dítě?

Máte doma vzdorovité dítě?

3.6
(42)

Máte doma vzdorovité dítě?

Jako rodiče máte pocit, že vás váš potomek neposlouchá, dělá pravý opak toho, co po něm požadujete, snaží se vždy prosadit svou, vzdoruje vám a vzteká se? Dá se těmto situacím předcházet?

Na prvním místě je důslednost

Samozřejmě, že každý rodič chce, aby jeho děti vyrůstaly obklopené láskou, ale vždy je potřeba stanovit určitá pravidla a hranice, které budete vždy a důsledně dodržovat. A od dětí vyžadovat. Období vzdoru je u dětí běžné a dokonce je nutností pro vývoj jejich osobnosti a utváření postojů ke světu. Je však třeba ukázat, kde je hranice, kterou děti nesmí překročit. Pokud je chcete potrestat, volte takový trest, který jste schopni dodržet a který bude dítě nějakým, drobným, způsobem omezovat. Pokud nebudete dítě usměrňovat, mohla by se vzdorovitost vymknout vaší kontrole. Dítě pak bude mít v budoucnu problém s respektováním autority.

Pozor na příliš velkou zodpovědnost

Děti jsou vždy hrdé, pokud se něco naučí, něco dokážou. Na druhou stranu existuje velké množství věcí, které nesmí, neumějí nebo naopak musejí dělat. Dítě během svého vývoje prodělává celou řadu důležitých změn, uvědomuje si svoje vlastní já. Je nuceno se vyrovnávat s čím dál většími nároky a přibývajícími povinnostmi, které mu přináší život. Dejte proto pozor, abyste na něj ještě i vy nenakládali další úkoly a zodpovědnost, kterou by v tomto složitém období nemuselo unést. Jen tak můžete částečně předejít vzdoru, který by se mohl v napjatých situacích objevit.

Ani benevolence není ideální volba

Pokud patříte mezi benevolentní rodiče, kteří výchovu neberou příliš důsledně nebo nechcete drobné prohřešky řešit, mohl by se vám tento styl výchovy v budoucnu vymstít. Takto dlouhodobě vedený styl výchovy dětem příliš neprospívá a naopak přispívá ke vzdorovitosti.

Výzva pro vás

Pokud máte vzdorovité dítě, je to výzva pro vaše nervy a zásady. Chcete-li ve výchově uspět, musíte být důslední a vždy si stát za svým Dítě potřebuje jak vaši lásku a trpělivost, tak i důslednost, kterou ocení až v pozdějším věku.

Líbil se Vám tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku to ohodnoťte!

Průměrné hodnocení 3.6 / 5. Počet hlasů: 42

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Google+ Linkedin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

*

*