Do školy je potřeba zvolit kvalitní aktovku. Víte, podle čeho ji vybrat?

Do školy je potřeba zvolit kvalitní aktovku. Víte, podle čeho ji vybrat?

3.9
(42)

Do školy je potřeba zvolit kvalitní aktovku. Víte, podle čeho ji vybrat?

Vzhledem k tomu, že školní aktovka bude dělat vašim dětem společnost téměř po celý rok, je potřeba vybrat takovou, která by byla nejen praktická, ale také šetrná k dětským zádům, která se stále ještě vyvíjejí. Aby se dětská páteř mohla řádně vyvíjet, je potřeba vybrat takový model, který bude dětská záda respektovat.

Kritéria výběru

Školní aktovku vyberte takovou, která se bude dětem nejen líbit, ale také bude pohodlná pro záda.

  • Pevná opora

Pro školáky i studenty jsou vhodné takové typy, které mají pevná a anatomicky tvarovaná záda a popruhy s polstrováním, které se dají nastavit. Díky tomu lze váhu aktovky a jejího obsahu ideálně rozložit.

  • Vhodná hmotnost

Při výběru školní aktovky mějte na paměti, že do ni musíte naskládat učebnice a další školní pomůcky, které budou mít nějakou hmotnost. Pokud aktovka bude prázdná a bude sama o sobě těžká, mohl by být problém s jejím nošením, především pak u dětí menších.

  • Bezpečnostní prvky

Děti se po komunikacích pohybují i za šera nebo v mlze, je tedy potřeba, aby byla aktovka vybavená dostatkem reflexních prvků, které umožňují viditelnost na velkou vzdálenost. Jen tak svým dětem můžete zvýšit bezpečnost.

  • Dostatek přihrádek a kapes

Pouze jedna velká kapsa na pomůcky není vhodná. Ideální je, pokud má aktovka více přihrádek a třeba i boční kapsy, do kterých lze umístit láhev s pitím nebo školní přezůvky. Ideální je, pokud má pevné dno a v horní části také držadlo, umožňující přenášení na kratší vzdálenosti v ruce.

  • Certifikace

Pokud chcete mít jistotu, že bude aktovka opravdu kvalitní a zdravotně nezávadná, hledejte takový model, který prošel nezávislými testy, jež potvrzuje příslušná certifikace.

  • Vzhled aktovky

Design by neměl být prvořadým hlediskem, přesto hraje také velmi důležitou roli a to především v očích dětí. Vezměte je tedy k nákupu s sebou a zkuste společně najít takový model, který bude vyhovovat zdravotním požadavkům, ale zároveň se bude dítěti líbit. Jen tak předejdete zbytečným problémům s tím, že dítě bude aktovku odmítat.

Líbil se Vám tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku to ohodnoťte!

Průměrné hodnocení 3.9 / 5. Počet hlasů: 42

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Google+ Linkedin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

*

*