Jaké pomůcky pořídit do školy pro budoucího prvňáčka

Jaké pomůcky pořídit do školy pro budoucího prvňáčka

4.5
(44)

Jaké pomůcky pořídit do školy pro budoucího prvňáčka

Pokud máte doma budoucího prvňáčka, určitě přemýšlíte nad tím, co všechno bude potřebovat do základní výbavy. Většina základních škol již poskytuje seznam doporučených a potřebných pomůcek, který dostanete při zápisu. Pokud jste jej obdrželi, nakupujte podle něj, neboť každá škola vyžaduje jiné pomůcky. Jestliže však žádný seznam nemáte, tyto věci zajisté pořiďte.

Školní aktovka či batoh

Výběr tohoto druhu školní pomůcky je velké dilema. Školní batohy jsou často praktičtější a pohodlnější, ale aktovky mají hezčí design a obrázky a to je hledisko, podle kterého vybírají děti. Ideální je, pokud máte dítko s sebou, můžete tak vyzkoušet, jak aktovka či batoh sedí a dohodnout se na vhodném designu. Velmi důležitá je i hmotnost, která se ještě zvýší, až do batohu či aktovky narovnáte potřebné pomůcky, sešity a učebnice.

Ať už vyberete aktovku nebo batoh, obojí by mělo mít anatomické tvarování, díky kterému se, alespoň částečně rozloží váha učení. Velkým pomocníkem jsou i široké a vhodně nastavitelné popruhy a poutko pro zavěšení na lavici. Promyslete také vnitřní členění. Úplně ideální volbou není pouze jedna vnitřní kapsa. Do batohu či tašky je potřeba také uložit svačinu a pití, které by neměly být společně s učebnicemi a sešity. Ani výběr materiálu nepodceňujte.Volte takový, který se snadno udržuje. Velmi důležité jsou i reflexní prvky, které zvýší viditelnost vašich dětí při nevhodných podmínkách.

Penál a psací potřeby

Penál volte raději vícepatrový, do kterého se vejdou jak psací potřeby, tak i pastelky či fixy. U obyčejných tužek a pastelek sáhněte do nabídky programu trojhranného, který, především u těch nejmenších, podporuje správný úchop. Do penálu patří také malé nůžky s kulatou špičkou či pravítko.

Další pomůcky a potřeby

Určitě nezapomeňte na sáčky na přezůvky a věci na tělocvik. Do tělocvičny je vhodná obuv se světlou podrážkou. Věci na kreslení a pracovní činnosti uložte raději do malého kufříku, do nějž můžete zakoupit vodové barvy, štětce různých tlouštěk, lepidlo, kelímek na vodu a plastový ubrus na lavici.

Líbil se Vám tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku to ohodnoťte!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasů: 44

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Google+ Linkedin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

*

*