Mimoškolní aktivity – ano či ne?

Mimoškolní aktivity – ano či ne?

4.2
(46)

Mimoškolní aktivity – ano či ne?

Nejen školní, ale i mimoškolní aktivity jsou pro děti obrovským přínosem. Je to velmi důležitý prvek, který podporuje jejich socializační procesy. Pouze v kolektivu se mohou naučit vytvářet přiměřené reakce na vznik neobvyklých a nečekaných situací, kolektiv pomáhá řešit konflikty či sdílet společnou radost a stejné nadšení. Záliby a zájmy, které děti v kroužcích rozvíjejí, jim pomáhají stanovovat si cíle a hledat ideální postupy, jak jich dosáhnout. Někdy dokonce směrují děti pro budoucí povolání.

Výběru kroužku je proto potřeba věnovat pečlivou pozornost, neboť pouze vhodně zvolený kroužek umocní dětský talent a zároveň bude podporovat jeho znalosti, dovednosti a schopnosti.

Podle čeho vybírat?

Nabídka mimoškolních aktivit a kroužků je dosti bohatá. Vybírat tak můžete aktivity hudební, výtvarné či sportovní. Velmi oblíbené jsou i jazykové kroužky či kroužky zaměřující se na divadlo.

Při výběru kroužku berte, na prvním místě, v potaz povahu dítěte, zda je jeho nátura vhodná spíše pro činnosti individuální či skupinové. Podle toho dítě směrujte. Ano, slyšíte správně, směrujte. Důležité je, aby si vybralo samo. Může to být i za cenu toho, že zpočátku vystřídá i kroužků několik, než si najde ten pravý.

Dítě by se mělo vracet z kroužku šťastné a vyprávět, co se nového naučilo a co jej čeká příště. Jen tak bude kroužek splňovat své cíle.

Mezi další faktory, které by měly hrát při výběru kroužku důležitou roli, patří způsob organizace a to nejen času, který dítě na kroužku tráví, ale také času rodiny. Kroužek by neměl být natolik náročný, že by časově zatěžoval rodiče, kteří dítě na kroužek vozí, ale ani samotné dítě. To musí mít dostatek času , který věnuje především přípravě do školy.

V neposlední řadě je to i zdravotní stav a kondice dítěte, které je třeba brát v potaz v případě

Líbil se Vám tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku to ohodnoťte!

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Počet hlasů: 46

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Google+ Linkedin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

*

*