Jak používat vosk na vlasy?

Jak používat vosk na vlasy?

0
(0)

Jak používat vosk na vlasy?

Pokud stylujete často, pravděpodobně používáte stylingové výrobky pro vlasy. Jedním z nich, který si zaslouží zvláštní pozornost, je vosk. Proč je však takový produkt zapotřebí a jak jej používat? Zjistěte to!

Co je to vosk na vlasy?

Vosk je stylingový nástroj, který poskytuje nejen fixaci vlasů, ale také tvorbu krásných kadeří, texturování, modelování a tvarování pramenů, dává dokonalou hladkost nebo naopak malou nedbalost, vytváří efekt mokrých vlasů. Kromě toho je vosk schopen poskytnout flexibilitu a pružnost, nedostatek objemu, dobře udržovaný a atraktivní vzhled. Produkt změkčuje a zvlhčuje poškozené, porézní a příliš suché kadeře, utěsňuje šupiny a zlepšuje rozštěpené konce, eliminuje nadměrné nadýchání a elektrifikaci.

Výhody a nevýhody

Zvažte všechny výhody a nevýhody vosků na vlasy. Začněme s pozitivy:

  • Tento nástroj je téměř univerzální, protože je vhodný pro různé typy vlasů a lze jej použít pro mnohé účely, pokud správně vyberete příslušnou možnost. Kromě toho vosk mohou používat muži i ženy.
  • Pomocí vosku můžete vytvořit různé účesy a dosáhnout požadovaných efektů.
  • Další péče o kadeře je poskytována díky prospěšným přírodním složkám, které jsou součástí kompozice.
  • Při správném používání vosku vypadají vlasy dobře upravené, zdravé a krásné.
  • Pokud aplikujete vosk správně, bude na vlasech téměř neviditelný, což dodá účesu nejpřirozenější vzhled.
  • Poskytuje perfektní a pevné držení.

Nyní negativní stránky:

  • Použití takového nástroje je poněkud obtížnější než u jiných stylingových produktů, jako jsou laky nebo pěny.
  • Nesprávně vybraný nebo nesprávně používaný vosk může způsobit shlukující se vlasy.
  • Vosk inklinuje k tání při zvýšených teplotách, takže nezachová účes v parném létě nebo v horké místnosti.
  • Kvalitní vosky jsou dražší než některé jiné stylingové výrobky.

Složení

Složení produktu jako základ zahrnuje především vosky přírodní: včely nebo karnaubu. Rostlinné oleje a pryskyřice se přidávají také k ochraně, zvlhčení a vyživování vlasů. Někdy jsou zahrnuty vitamínové doplňky, například vitaminy A a B5, stejně jako panthenol, glycerin, peptidy, keratin. Najdete zde různé umělé pomocné složky, jako jsou parfémy, vůně, konzervační látky. Ale čím méně, tím lépe.

Aplikační pravidla

Jak používat vosk na vlasy?

To je snadné, pokud znáte pravidla a některé funkce aplikace:

Před použitím se pasta, prášek nebo tvrdý vosk rozemele v rukou pro zahřátí a roztavení. Nanáší se na vlasy v roztaveném a zkapalněném stavu. Tekutý vosk se okamžitě aplikuje na kadeře postřikem ze vzdálenosti asi 20 cm. Gelové produkty se nejprve promnou na dlaních rukou a poté na vlasy.

Rozložte po vlasech rovnoměrně prsty nebo hřebenem.  

Další použití závisí na požadovaném účinku. Pro objem můžete použít fén a kulatý kartáč nebo fén s difuzorem. Jednoduše stočte kadeře, a buď lehce fénujte, nebo nechte přirozeně uschnout. Pro curling použijte kulmu. Pro vyrovnávání je vhodná kulma (žehlení). Pro vytvoření kadeří prsty aplikujte produkt lokálně.

Umýt vosk je snadné. Navlhčete vlasy, naneste běžný šampon a napěňte je, poté opláchněte horkou vodou. Dále opakujte mytí a oplachování, ale teplou vodou. Naneste vlasový vosk správně a vaše vlasy budou perfektní!

Líbil se Vám tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku to ohodnoťte!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Google+ Linkedin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

*

*