Existuje přátelství mezi mužem a ženou?

Existuje přátelství mezi mužem a ženou?

0
(0)

Existuje přátelství mezi mužem a ženou?

O této otázce se diskutuje hodně a názory se různí. Přátelství je slovo, do kterého mohou muži a ženy investovat různými koncepty. Pojďme se rozhodnout, čemu budeme říkat přátelství.

Mezi příznaky přátelské náklonnosti patří:

 • Touha důvěřovat životním událostem druhých, dokonce i těm nejosobnějším;
 • Mají podobný smysl pro humor;
 • Schopnost mluvit nesmysly ve vzájemné přítomnosti;
 • Vidět se bez oděvu a nezažívat sexuální přitažlivost;
 • Vzájemně se kritizujete a necítíte se urážení;
 • Poskytovat praktické a užitečné rady, nezávidět úspěchy jiného;
 • Trávit čas ve společnosti druhé strany, aniž by to narušovalo váš milenecký vztah.

Existuje tedy přátelství mezi mužem a ženou?

Sexuologové, kteří odpovídají na hlavní otázku našeho tématu, jsou jednomyslní. Rozmanité přátelství je jen předehra k milostným vztahům. Je to nestálé stejné, říkají. Vše záleží na čase a jeho uplynutí, přátelství buď zmizí, nebo položí základy pro nový vztah.

Zůstaňme přátelé!

Jak často jsme tuto frázi slyšeli sami nebo utěšovali našeho přítele či přítelkyni. Tato fráze se často říká, pokud romantický vztah skončil neúspěchem nebo pokračování je nežádoucí. Poté je udržování přátelství velmi obtížné, i když k takovým případům dochází. Pokud rozhod, prošel jemně, bez tvrdých slov a živých emocí, pak si pár může udržet náklonnost. Je důležité, aby vztahy vycházely nejen z emocí a romantismu. Společné koníčky, práce, společná rezidence – to vše spojuje lidi mnohem blíž. Je třeba poznamenat, že společný koníček může potlačit stížnosti a pocity odloučení.

Existují výjimky z pravidel

Přes všechno výše uvedené psychologové tvrdí, že 1% heterosexuálních přátelství stále existuje, kteří nebyli milenci, pár nebo rodina. Je to přátelství různých pohlaví?

Z pohledu psychologie mohou být takové vztahy:

 • Rodinné vazby;
 • Přítomnost soucitu, ale nedostatek sexuální touhy;
 • Zkušenost se sexuálními vztahy, z nichž zbývá pouze vazba;
 • Tajná láska jednoho z přátel.

Všechny tyto body jsou však velmi kontroverzní. Pokud není spřízněnost na pochybách, může existovat naprostý nedostatek sexuální touhy? To není běžné, že?

Důvěra v bývalého partnera: jak ji udržet

Jak snadné je po rozloučení udržet důvěru v bývalého partnera? V každém případě je to čistě individuální. Více emocionální ženy často podlehnou novým romantickým impulzům. Konzervativní muži si zvykají na nová spojení déle. Souhrnně lze říci, že vše je velmi individuální, ať už stojí za to připisovat lásku, dokonce i tajemství, přátelství nebo ne. Hlavní věc, kterou si musíte zapamatovat, je, že takový vztah bude pravděpodobně dočasný.

Líbil se Vám tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku to ohodnoťte!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Google+ Linkedin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

*

*