Výběr jména pro psa

Výběr jména pro psa

5
(2)

Výběr jména pro psa

Pokud uvažujete o tom, že si pořídíte štěňátko, určitě budete vymýšlet nějaké pěkné jméno. Tohle není jednoduchý úkol, protože psích jmen je tolik, že vybrat si jedno se zdá být nadlidský výkon.  Zde je pár tipů, jak si s tím poradit.

Na co si dát pozor?

 1. Na pejska budete volat denně, proto vybírejte takové jméno, které se vám opravdu líbí.
 2. Jméno by mělo být zvučné, ale ne moc komplikované.
 3. Volte krátké jméno, nejlépe jedno nebo dvouslabičné.
 4. Vyhýbejte se jménům hanlivým a urážlivým.
 5. Vyberte jedno jméno, které budete používat a neměňte ho.

Kde brát inspiraci?

Začít můžete tím, že se podíváte do kalendáře psích jmen. Zde si můžete vybrat konkrétní datum, které se vám líbí nebo datum narození pejska. Dále můžete vybírat podle počátečního písmene, pohlaví nebo daného měsíce a filtrovat všechna jména, která se v kalendáři nacházejí. V kalendáři jsou nejběžnější psí jména, takže si zde může vybrat každý. Nemusíte nic vymýšlet.

Pokud nechcete brouzdat hodiny na internetu, můžete pejska pojmenovat po některém z rodinných příslušníků, pokud s tím tedy souhlasí. Raději se ale vždy daného člověka zeptejte, aby nedošlo ke zbytečným nepříjemnostem.

Jestli jste pořád nenašli žádného favorita, vymyslete si jméno sami. Povolte uzdu své fantazii, buďte originální. Není nic horšího, že když se na cvičáku sejde 15 psovodů se svými pejsky a při povelu „Akime KE MNĚ!“ se seběhne 5 psů k jednomu psovodovi. To pak na sebe všichni překvapeně koukají. Samozřejmě tohle byl pouze příklad.

Zamyslete se nad tím, co se vám líbí. Může to být jméno oblíbeného herce, pohádkové postavy, nějaký anglický název, význam, symbol, atd. Možností je spousta.

Další z možností je pojmenovat pejska, až si ho dovezete domů. Pozorujte, jak se chová, jakou má povahu, zbarvení. Tak vznikají krásná jména, která pejska symbolizují a patří jen jemu.

Co když se nemůžu rozhodnout?

 • Sepište si na papír 5 jmen, která se vám líbí opravdu hodně a 5 jmen, která už méně.
 • Seřaďte je od 1 až po 10 podle oblíbenosti.
 • Zamyslete se nad tím, jestli se dají různě skloňovat nebo zdrobňovat.
 • Zkuste si, že na pejska tímto jménem voláte.
 • Je to jméno moc dlouhé, špatně se vyslovuje, není zvučné? Pak ho vyškrtněte.
 • Takto postupujte až do chvíle, kdy máte na seznamu poslední 3 oblíbená jména.
 • Napište si každé jednotlivě a nalepte na viditelné místo, abyste ho měli často na očích.
 • Postupem času odstraníte i zbylá dvě jména a budete mít vítěze.

Rady na závěr.

Volte jméno, které obsahuje písmeno „r“, „s“, „z“, „g“, „d“ nebo „k“. Pes na to lépe slyší. Pokud si berete pejska z chovatelské stanice, kde už si v rodokmenu změnit jméno nemůžete, i přesto si můžete pejska pojmenovat podle sebe. Pamatujte ale na to, že na zkouškách vždy rozhodčím představujete sebe a svého psa a musíte použít jméno, které má uvedené v průkazu původu, ne jméno, jakým ho oslovujete doma.

Věřím, že budete mít při výběru šťastnou packu a přeji vám hodně štěstí!

Líbil se Vám tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku to ohodnoťte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasů: 2

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Google+ Linkedin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

*

*